Datum upisa : 30.08.2008

US open Empty
PočaljiNaslov: US open   US open Icon_minitimeNed 31 Avg 2008 - 11:41

Novak srušio Kendrika, protiv Čilića u trećem kolu!

Pobedom nad 113. teniserom sveta, neugodnim Amerikancem Robertom Kendrikom, najbolji srpski teniser plasirao se u treće kolo Otvorenog Prvenstva Amerike u tenisu, koje se od 25. avgusta do 7. septembra igra u Njujorku.

Nakon 2 časa i 13 minuta semafor Artur Eš terena je pokazivao rezultat 7:6 (10:Cool, 6:4, 6:4 u korist trećeg nosioca, koji je demonstrirao još jednu odličnu partiju na putu ka obrani finala iz 2007.

Drugom pobedom Novak je ovogodišnji set količnik na US Openu povećao na 6:0.

Prijatna atmosfera dopirala je sa svih strana polupraznih tribina tokom punog trajanja duela. Bez obzira što je na terenu igrao domaći teniser, američka publika nije štedela aplauze kada je trebalo nagraditi dobar potez bez obzira na aktera istog.

Kendrik je u meč ušao sa plejadom sjajnih servisa (ukupno 19 as poena, naspram Noletovih 10). Čvrstu igru i jak otpor držao je tokom prvih dvanaest gemova, da bi u taj-brejku publika konačno pored atraktivnog tenisa okusila i elemente drame.

Novak je maestralno odigrao prvih osam poena taj-brejka i pri rezultatu od 6:2 imao četiri vezane set lopte. Ovde je došlo do preokreta, Kendrik vezuje pet poena i tada je on taj koji dolazi u priliku da servira za set. Đoković je ovde uzvratio ne sa jednim, nego sa dva nova mini-brejka koja mu donose 10:8 u prvom setu i opušteniji pristup igri u nastavku.

U prvom delu meča koji je trajao 53 minuta, Novak je načinio 17 vinera, sedam manje od američkog tenisera, ali je zato načinio i tri greške manje.

Uspešna realizacija prvog servisa stavila je Novaka u profitablinu poziciju u drugom setu, koja je nastupila zahvaljujući brejku u petom gemu.

U trećem setu Novak u uvodnom gemu stiče brejk prednosti, kojim je u potpunosti slomio otpor 28-godišnjeg rivala rođenog u Fresnu (Kalifornija).

"Servirao je precizno i izuzetno snažno. Teško mi je bilo da uđem u ritam riterna", izjavio je Đoković posle meča.

"Morao sam da zadržim visok procenat ubačenog prvog servisa, jer je Kendrik dobro riternirao i bio je agresivan što mu je bila dobra taktika. Ipak, uspeo sam".

30. nosilac turnira, Marin Čilić iz Hrvatske biće Noletov rival u trećem kolu US Opena. Plasman u treće kolo, Čilić je stekao pobedom nad Robijem Đineprijem (SAD) rezultatom 3:1.

Marin Čilić trenutno je 24. igrač planete, a jedini duel sa Novakom odigrao je u Dubaiju ove sezone kada je poražen maksimalnim rezultatom.

Ovaj meč na programu je u nedelju, 31. avgusta.

Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: US open   US open Icon_minitimeNed 31 Avg 2008 - 11:42

Viktor Troicki je porazen od Rafela Nadal rezultatom 3:0 u setovima, ali je Viktor pruzio dobar otpor...